Kategorie

Google +

Twitter

Kontakt

Masz pytania, uwagi?

Napisz do nas:

info@gardenpet.pl

Zęby i pies czyli jak dbać o uzębienie psa

Wiele psów zaczyna mieć problemy z uzębieniem, zwłaszcza z dziąsłami, już przed czwartym rokiem  życia, ponieważ ich właściciele nie dbają należycie o higienę w tym zakresie. Oto kilka wskazówek, jak dbać o zęby naszego psa.

 

1.NIEŚWIEŻY ODDECH U PSA

Ponważ pierwszym objawem problemów z uzębieniem może być nieświeży oddech, należy go  kontrolować. Oczywiście, oddech psa nigdy jak dbac o zeby psa nie pachnie jak perfumy, ale jeśli jego jakość się pogarsza i towarzyszą temu wymioty, nadmierne pragnienie i zbyt częste oddawanie moczu, dobrze by było zabrać psa do weterynarza.

 

 2. KONTROLOWANIE UZĘBIENIA U PSA

 

Raz w tygodniu powinniśmy sprawdzać psu dziąsła i zęby. Nie każdy pies potrafi sam o tym przypomnieć:
zeby psa

W celu sprawdzenia zebów psa należy unieść wargi i upewnić się, że dziąsła są różowe, a nie białe czy czerwone i nie są spuchnięte. Zęby powinny być czyste, bez brązowego nalotu. 

 

3. PIES I PROBLEMY Z PRZEWODEM POKARMOWYM

 

Jeśli pies ma nieświeży oddech, zaognione dziąsła, wrzody w jamie gębowej, zbyt często się wypróżnia lub traci zęby, może to świadczyć o problemach z przewodem pokarmowym.

4. PIES PRÓCHNICA UZĘBIENIA


Bakterie i nieodpowiednie karmienie psa często powodują narastanie kamienia nazębnego, co z kolei  prowadzi do zapalenia lub cofania się dziąseł, a co najgorsze, do wypadania zębów. Aby uniknąć tych kłopotów, należy regularnie czyścić psu zęby przy pomocy specjalnej szczoteczki, lub gazy owiniętej na palcu i specjalnej pasty przeznaczonej dla psów (nie wolno stosować pasty z fluorem dla psów poniżej szóstego miesiąca życia, ani pasty używanej przez ludzi). Jeśli nie mamy odpowiedniej pasty, możemy zastosować proszek do pieczenia zmieszany z wodą.

5. ZABAWKI DO ZĘBÓW

Twój pies powinien mieć specjalne gumowe lub nylonowe zabawki, które zapewnią mu dobrą zabawę, a równocześnie będą służyły do czyszczenia zębów i masowania dziąseł.

6. ODPOWIEDNIA DIETA U PSA

Zapewnij swojemu pupilowi odpowiednią, suchą karmę, która zapobiega powstawaniu próchnicy. Nie karm go resztkami ze stołu, które są szkodliwe dla zębów twojego psa!

 

Jeśli masz jakieś pytanie na temat jak dbać o zęby Twojego psa, napisz do nas maila: info@gardenpet.pl lub zapytaj na naszej tablicy na Facebooku lub spytaj autora na Google+.Skomentuj artykuł